Official
By: Date: Nisan 5, 2023 Categories: Uncategorized

“Official” kelimesi İngilizce menşeli bir sözcük olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “işlev” veya “iş” valörına gelir. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na denli uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda idare ve hükümet medarımaişetlerinde kullanılırdı.

Orta Çağ süresince, “official” kelimesi, hükümet veya kilise tarafından atanmış bir görevliyi tanımlamak dâhilin kullanılmaya mirlandı. Bu görevliler, örneğin mutluluk daireleri veya kiliselerde çeşitli medarımaişetlerle mesul olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi daha geniş anlamlar kazandı ve resmi veya yetkili bir konumda kâin herhangi bir kişhayırlı tanımlamak dâhilin kullanılmaya mirlandı. Günümüzde, “official” kelimesi alelumum hükümet, spor veya iş dünyası üzere resmi bir konumda kâin kişileri veya kurumları tanımlamak dâhilin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, sözcük resmi veya yetkili bir konumda kâin herhangi bir kişhayırlı tanımlamak dâhilin kullanılmaya mirlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipci satin al Seo Fiyatları https://samsunwebtasarimseo.name.tr/ https://sarjlitornavida.name.tr/ https://dijitalpazarlamasorumlusu.name.tr/ https://kayakekipmanlari.name.tr/ http://cesurkorkak.name.tr/ iqos fiyat instagram takipçi satın al
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al